3 מקומות שחייבים לראות ברומא

כמה מהמקומות שלא תרצו לפספס כשאתם נמצאים ברומא…

1. קולוסיאום

האתר של הרבה קרבות גלדיאטורים עקובים מדם והסמל הכי מוכר בעולם בהקשר של רומא. נסיעה לרומא לא תהיה שלמה בלי לבקר בקולוסיאום. בניין זה שימש לקיום משחקים, טורנירים של קרבות גלדיאטורים וצורות בידור אחרות וזכה להשתתפות קבועה של הקיסרים הרומיים. אמונה מקובלת היא כי הקולוסיאום הכיל עד 50,000 אנשים בו-זמנית. היום כמעט 4 מיליון אנשים מגיעים לבקר בקולוסיאום מדי שנה – כך שכנראה שהגיע גם תורכם. (:

קולוסיאום רומא

הקולוסיאום ברומא

2. כיכר סנט פיטר בוותיקן

ברומא קיימת מדינה קטנה בתוך מדינה – הוותיקן.

מדינה עצמאית זו היא אחד האתרים הדתיים החשובים ביותר בעולם וכיכר פטרוס הקדוש היא מקום עם משמעות סמלית רבה שהתרחשו בו אירועים משמעותיים רבים.

הכיכר תוכנה ונבנתה על ידי ברניני בין השנים 1656 ל 1667, במהלך כהונתו של אלכסנדר השביעי (1655-1667). הכיכר מורכבת משני אזורים שונים.

בקצה המרוחק של הכיכר ניצבת כנסיית סנט פיטר המפורסמת, ולפניה ניצבים אלפי כיסאות המיועדים בדרך כלל לטקסי האפיפיור.

קחו לכם כמה רגעים כשאתם שם לחזות בגודל העצום של הכיכר, לראות את המוני האנשים המקווים לקבל הצצה לחייו של האפיפיור. הכיכר היא מקום טוב להתחיל בו סיור בוותיקן.

3. בזיליקת פטרוס הקדוש

בזיליקת פטרוס הקדוש ממוקמת בוותיקן סיטי ופתוחה מדי יום בחינם. זוהי הכנסייה הגדולה בעולם, שנבנתה על קברו של פטרוס הקדוש, היא ההישג הארכיטקטוני המרשים והמפתיע ביותר של תקופת הרנסנס. כשהיא ניצבת בקצה המרוחק של כיכר סנט פיטר, לבזיליקה חזית מעוצבת להפליא המעוטרת בפסלי השליחים ובישו.

כשנכנסים פנימה, הבזיליקה חושפת בפנינו עיצוב אלוהי שבזכותו היא נחשבת לאחד המבנים היפים ביותר בעולם. בזיליקת פטרוס הקדוש פתוחה מדי יום בין השעות 07:00 ל -17:00. בין אפריל לספטמבר, וכל יום מ -7:00 ועד 18:00, מאוקטובר ועד מרץ.